21.05.2024
19:36
Вторник
Форум Международной Общественной Организации 'КИНОЛОГИЯ'
Здравствуйте, Гость | RSS | Главная | Регистрация | Вход |
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]


  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: President  
Форум МОО "Кинология" » МОО Кинология » Вопросы и ответы » О законах и поправках ... (... которые противоречат здравому смыслу)
О законах и поправках ...
AdminДата: Вторник, 04.09.2012, 03:19 | Сообщение # 1
Администраторы
Сообщений: 947
Вобщем суть этой темы - в двух приведенных ниже письмах . Если просто - то на законодательном уровне решили приравнять собачек и кошечек к "вредным животным" и выдавать разрешения на их отстрел ... Принят в первом чтении , так что Ваши письма будут уместны , т.к. все еще теплиться надеждя на то , что этот маразм , противоречащий подписанной Украиной Конвенции о правах животных , не приймут в таком позорном виде.
------------------------
Если вам небезразлична судьба как домашних , так и бездомных животных- прочтите ! Если Вы согласны - отправляйте заказным письмом с уведомлением о получении по адресу :

01008, г. Киев, ул. Грушевского, 12/2, Азарову Н.Я.
или http://www.azarov.ua/uk/Pismo-premieru/ и
Голові Комітету з питань екологічної політики
Природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильскої катастрофи Верховної Ради України
Семиногі А.І.
адрес: ул. Грушевского 5, г.Киев 01008

Звертаємося до Вас, як до ініціатора проекту Закону України “Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання” 4344-VI від 07.02.2012р.

У даному проекті містяться поправки, які викликають велику занепокоєність у суспільстві. Мова йдеться про наступні поправки:
1. Стаття 17 Закону України “Про тваринний світ” у місті
«…Дозвіл на спеціальне використання об’єктів тваринного світу видається:
центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів — на використання об’єктів тваринного світу в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України (крім риби та інших водних живих ресурсів), на добування вовків, лисиць, собак і котів бродячих, ворон сірих, сорок, граків та селекційного та вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для проведення ветеринарно-санітарної експертизи у межах території та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення України, не мисливських видів тварин з науковою, культурно-освітньою, виховною та естетичною ціллю;…», було внесено у перелік тварин собак та котів бродячих. Що саме мається на увазі при добуванні собак та котів бродячих? Це відстріл, чи щось друге? Якщо це відстріл, то в законі не знайдено обґрунтування такої міри. Крім того, як саме відстріл собак та котів бродячих співвідноситься з підписаною Україною Європейскою конвенцією про захист домашніх тварин?
Просимо вас як можна швидше виключити з цього списку собак та котів бродячих, оскільки від зміни місця перебування вони не змінили суті і залишилися домашніми. Відстріл домашніх тварин непередбачений ні якими обставинами Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та Европейскою конвенцією про захист домашніх тварин.

2. У статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» виключено частину третю, а саме «Створення зоопарку здійснюється на підставі дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища». А також у ст.29 виключено «…надання дозволів на створення зоопарків…». Яке цьому існує обґрунтування? І які саме дозволи повинні мати приватні чи юридичні особи, які створюють зоопарк?
Просимо вас залишити частину третю, оскільки для створення зоопарку необхідно надати інформацію про умови в яких будуть утримуватися дикі тварини, відповідність яких ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» повинно перевіряти Міністерство екології та природних ресурсів, перш ніж дозволити створення зоопарку.
3. У статті 26 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» у тексті з поправками « … Робота з експериментальними тваринами може проводитися за наявності дозволу на проведення наукових експериментів над тваринами…» і далі відсутня інформація про те, хто саме має право видавати такий дозвіл.

4. У статті 30 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» виключено «…надання дозволу на використання тварин у спортивних, видовищних заходах, фото- та відеозйомках, при організації розваг…». А так як цим законом досі не заборонено таке варварство, як використання вуличними фотографами тварин, та інші види використання тварин у видовищних закладах, то це означає, що відтепер ви дозволяєте всім бажаючим використовувати тварин, у тому числі і диких, без будь якого дозволу. Це неприпустимо!

Просимо вас залишити цю частину, оскільки для використання тварин необхідно надати інформацію про умови в яких будуть утримуватися дикі тварини, відповідність яких ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» повинно перевіряти Міністерство екології та природних ресурсів, а також Міністерство Аграрної політики, перш ніж дозволити використовувати тварин.

З повагою : --підписи --
Автор: Марченко Елена

----------------

Offline
AdminДата: Вторник, 04.09.2012, 03:20 | Сообщение # 2
Администраторы
Сообщений: 947
и еще одно :

------------------
Если вам небезразлична судьба как домашних , так и бездомных животных- прочтите ! Если Вы согласны - отправляйте заказным письмом с уведомлением о получении по адресу :
01008, г. Киев, ул. Грушевского, 12/2, Азарову Н.Я.
или http://www.azarov.ua/uk/Pismo-premieru/ и
Голові Комітету з питань екологічної політики
Природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильскої катастрофи Верховної Ради України
Семиногі А.І.
адрес: ул. Грушевского 5, г.Киев 01008

Вами ініційовано проект Закону України “Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання» № 9139 від 09.09.2011 р., який уже пройшов перше читання у ВР.

Даний проект, пропри його актуальність у питаннях спрощення та забезпечення прозорості роботи дозвільної системи України, водночас містить поправки до деяких чинних законів, що значно погіршують ці закони, перетворюють їх на такі, що суперечать нормам Міжнародних документів, уже підписаних Україною, вступають у суперечність з правовими та гуманними засадами суспільного життя та викликають велику занепокоєність у суспільстві. Йдеться, зокрема, про поправки до законів «Про тваринний світ» та «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Так, згаданим законопроектом пропонується доповнити ст. 17 ЗУ «Про тваринний світ» частинами такого змісту:

«Дозвіл на спеціальне використання об’єктів тваринного світу видається:

центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів — на використання об’єктів тваринного світу в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України (крім риби та інших водних живих ресурсів), на добування вовків, лисиць, собак і котів бродячих, ворон сірих, сорок, граків і селекційного та вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для проведення ветеринарно-санітарної експертизи у межах території та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення України, немисливських видів тварин з науковою, культурно-освітньою, виховною та естетичною ціллю;…

центральним органом виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства — на добування кабанів, ланей, оленів європейських та плямистих, козуль, лосів, муфлонів, білок, бабаків, бобрів, борсуків, ондатр, куниць лісових та кам’яних, норок американських, на добування вовків, лисиць, собак і котів бродячих, ворон сірих, сорок, граків не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях (крім об’єктів природно-заповідного фонду), лисиць і собак єнотовидних протягом року в місцях інтенсивного розведення дрібної дичини»…

Цілком підтримуючи прагнення запровадити надання дозволу на спеціальне використання об’єктів тваринного світу (в тому числі, згідно ч. 1 ст. 17 даного закону, їх вилучення їх з природного середовища, до якого належить і вилов безпритульних тварин, котрий, таким чином, підпадає під дію дозвільної системи), звертаємо Вашу увагу, що:

1) нормативно-правова база України не містить визначення поняття «бродячи собаки і коти». Натомість, ст. 1 спеціального закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначено поняття «безпритульні тварини» - домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини» та «домашні тварини» – собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі».

Як випливає з тексту спеціального закону, безпритульні собаки і коти є ДОМАШНІМИ, що залишилися без догляду людини. Отже регламентацію надання дозволу на їх вилов необхідно запроваджувати шляхом змін до спеціального закону – «Про захист тварин від жорстокого поводження»;

2) необґрунтованим, таким, що суперечить чинному законодавству та міжнародним нормативно-правовим документам (зокрема, підписаній Україною 5 липня 2011 р. Європейській конвенції про захист домашніх тварин» та Санітарному кодексу наземних тварин, 2009 (Положення про контроль популяції бродячих собак, Рекомендації OIE - Міжнародної організації з охорони здоров’я тварин, виконання яких є для обов’язковим України, що є членом цієї організації з 11.07.1994 р.) є віднесення видання дозволу на вилов безпритульних тварин центральному органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства. Запропонована норма прямо вводить легалізацію полювання на собак і котів, тобто їх жорстокого убивства, прямо забороненого законами України і передбачає кримінальну відповідальність за його здійснення (ст. 299 Кримінального кодексу України). Домашні тварини (а до них, згідно ст. 1 ЗУ «Про захист тварин…», нагадаємо ще раз) належать і безпритульні, мають спеціальний правовий статус і полювання на них заборонено.

Легалізація дозволу на полювання на тварин, на яких поширюється дія спеціального закону, є правовим нонсенсом, суперечить моральним засадам суспільного життя, чинній нормативно-правовій базі та міжнародним угодам;

3) Сферу поводження з домашніми і безпритульними тваринами в частині убезпечення їх від жорстокості врегульовано спеціальним законом, що регулює спеціальну (обмежену) сферу суспільних відносин – Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», прийнятим ще в лютому 2006 р. Згідно з листом Міністерства юстиції України № 758-0-2-08-19 «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії» від 26.12.2008 «При розбіжності між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом». Запропонованим законопроектом норми спеціального закону «Про захист тварин від жорстокого поводження в частині віднесення собак і котів до домашніх та безпритульних тварин не скасовуються. Водночас запропоновані проектом спеціального закону зміни в другий спеціальний закон «Про тваринний світ» не можуть скасовувати і норми третього спеціального закону «Про захист тварин від жорстокого поводження». Отже з погляду нормотворчості запропоновані зміни є неприйнятними і ведуть до неможливості застосування усіх трьох спеціальних законів на практиці;

4) 27.02.2012 р. Раді Міністрів АР Крим, Київській, Севастопольській міським держадміністраціям, міським радам (за списком) був направлений лист № 1506-02-12 за вашим підписом, в якому Ви особисто звертали увагу органів місцевого самоврядування на «необхідність приділити особливу увагу профілактиці та виявленню фактів жорстокого поводження з тваринами, що приводить до їх загибелі або каліцтва, забезпеченню притягнення порушників до встановленої законодавством відповідальності» та підкреслювали, що «офіційна позиція уряду полягає в неухильному виконанні вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та дотриманні принципів Європейської конвенції «Про захист домашніх тварин». До повноважень прем’єр-міністра України належить і оприлюднення офіційних позицій уряду України. Таким чином введення до законодавчого поля України зазначених норм є неприпустимим і з погляду їх суперечності офіційним позиціям очолюваного Вами уряду.

З огляду на зазначене та небезпечність і граничну негативність для правового поля України та її міжнародного статусу наслідків такого введення, пропонуємо при другому читанні законопроекту ВИЛУЧИТИ зі згаданих поправок до ЗУ «Про тваринний світ» слова «собак і котів бродячих».

До другого читання запропонувати таку редакцію зазначених норм:

«Дозвіл на спеціальне використання об’єктів тваринного світу видається:

центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів — на використання об’єктів тваринного світу в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України (крім риби та інших водних живих ресурсів), на добування вовків, лисиць, ворон сірих, сорок, граків і селекційного та вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для проведення ветеринарно-санітарної експертизи у межах території та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення України, немисливських видів тварин з науковою, культурно-освітньою, виховною та естетичною ціллю;…

центральним органом виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства — на добування кабанів, ланей, оленів європейських та плямистих, козуль, лосів, муфлонів, білок, бабаків, бобрів, борсуків, ондатр, куниць лісових та кам’яних, норок американських, на добування вовків, лисиць, ворон сірих, сорок, граків не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях (крім об’єктів природно-заповідного фонду), лисиць і собак єнотовидних протягом року в місцях інтенсивного розведення дрібної дичини».

Натомість питання видання дозволу на вилов безпритульних тварин віднести до компетенції належного органу, яким є центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. Відповідно внести зміни до ст. 24 «Вилов та ізоляція домашніх тварин» ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», доповнивши її частиною три такого змісту:

«Дозвіл на вилов безпритульних та домашніх тварин видається центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів»

Звертаємо Вашу увагу також, що поправки до ст. 53 «Ввезення в Україну і вивезення за її межі об'єктів тваринного світу та знарядь їх добування» Закону України «Про тваринний світ» передбачають вилучення чинної на сьогодні заборони на ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток, мисливських капканів та інших засобів добування об'єктів тваринного світу, заборонених законом. Така заборона була внесена до даного закону 12.05.2011 р., що було схвально зустрінуто вітчизняною та міжнародною громадськістю і чим Україна цілком підставово пишалася до цього часу.

Наголошуємо на неприпустимості відмови від такої заборони. Пропонуємо чинну частину 2 ст. 53 ЗУ «Про тваринний світ» залишити в незмінному вигляді як останню частину статі.

Звертаємо також Вашу увагу, що поправками до ст. 25 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» запропоновано вилучити третю частину чинної статті: «Створення зоопарку здійснюється на підставі дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища». Зі ст. 29 цього закону виключено також слова «…надання дозволів на створення зоопарків…».

Таке вилучення значно погіршує можливості контролю держави та громадськості щодо забезпечення диким тваринам та тваринам, занесеним до Червоної книги, належних умов утримання. Ситуація, яка склалася в Україні в цій ділянці, уже призвела до погіршення міжнародного іміджу України, виключення її зоопарків з Міжнародної організації ЕАЗА, гучних скандалів щодо неналежних умов утримання тварин у зоопарках та корупційних схем навколо них. На сьогодні існує нагальна потреба узгодження інших нормативно-правових актів з доволі прийнятним чинним ЗУ «Про захист тварин…», зокрема, внесення змін до ст. 35 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» в частині регламентації видання дозволу на створення зоологічних парків.

Пропонуємо при другому читанні ст. 25 та 29 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» у відповідній частині залишити без змін, не вилучати норму щодо видання дозволу на створення зоологічних парків, а законопроект доповнити частиною такого змісту:

«У Законі України «Про природно-заповідний фонд України» ст. 35 доповнити такою частиною 2:

Дозвіл на створення зоологічних парків надається центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів

Строк видачі дозволу або надання письмового повідомлення про відмову у його видачі не повинен перевищувати 30 днів з дня надходження заяви та відповідних документів на розгляд.

Підставами для відмови у видачі дозволу є:

подання суб’єктом господарювання або фізичною особою неповного пакета документів, необхідних для одержання дозволу, згідно з установленим переліком;

виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання або фізичною особою, недостовірних відомостей;

відсутність персоналу, що має зоологічну або ветеринарну освіту;

відсутність умов для утримання тварин, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.

Підставами для переоформлення дозволу є:

зміна найменування суб’єкта господарювання або прізвища, імені та по батькові фізичної особи;

зміна місцезнаходження суб’єкта господарювання або місця проживання фізичної особи.

Підставами для видачі дубліката дозволу є його втрата або пошкодження.

Дозвіл анулюється органом, який його видав, у разі:

звернення суб’єкта господарювання або фізичної особи із заявою про анулювання дозволу;

припинення діяльності юридичної особи або смерті фізичної особи, якій видано дозвіл;

встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації;

задоволення клопотання органу державного санітарно-епідемічного нагляду щодо анулювання дозволу, яке надійшло відповідно до законодавства;

створення перешкод суб’єктом господарювання під час проведення перевірки додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища;

визнання виданого дозволу недійсним у судовому порядку;

порушення умов утримання тварин, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.

Рішення про анулювання дозволу надсилається суб’єкту господарювання або фізичній особі поштовим відправленням з описом вкладення не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття такого рішення. Дія дозволу припиняється через десять робочих днів з дня прийняття рішення про його анулювання.

Видача (переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється на безоплатній основі.

Дозвіл на утримання диких тварин у напіввільних умовах чи у неволі видається на необмежений строк.»;

Поправками до ст. 30 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» запропоновано виключити абзац четвертий: «…надання дозволу на використання тварин у спортивних, видовищних заходах, фото- та відеозйомках, при організації розваг…».

Звертаємо вашу увагу, що використання тварин при здійсненні фото- та відеозйомок, організації розваг не згадується в жодному іншому нормативному акті. А проте, це діяльність, що має на меті отримання прибутку (комерційна) та потребує контролю з боку держави в частині поводження з тваринами. Скасування надання дозволу на таку комерційну діяльність нанесе збитки державному бюджету, дозволить підприємцям уникати належного оподаткування, а також унеможливить контроль над недопущенням жорстокого поводження з диким та екзотичними тваринами, що використовуються в даному виді комерційної діяльності.

Пропонує відмовитись від вилучення цієї норми, а ст. 20 ЗУ «Про захист тварин...» доповнити частиною такого змісту:

«Дозвіл на використання тварин у спортивних, видовищних заходах, фото- та відеозйомках, при організації розваг надається відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину».

Відповідно у Законопроекті передбачити необхідні зміни до ЗУ «Про ветеринарну медицину» і викласти частину 1 ст. 38 в такій редакції:

«Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які проводять виставки, змагання тварин, ярмарки, аукціони, вистави з тваринами, що мандрують, організовують пересувні зоопарки, інші видовищні заходи та розваги, здійснюють фото- і відеозйомку з використанням тварин тощо зобов’язані отримати на проведення таких заходів дозвіл головного державного інспектора ветеринарної медицини відповідного територіального органу».

Насамкінець, шановний Миколо Яновичу, звертаємо Вашу увагу на тенденцію істотного погіршення усього обсягу законодавчої бази України в частині поводження з тваринами, що вільно чи невільно має місце при намаганні реформування дозвільної системи України, відмови України від проголошених і вже імплементованих в її законодавство цивілізованих норм у цій сфері. Останнє вочевидь не є випадковим, хоча й суперечить визначеному особисто Вами як прем’єр-міністром курсу нашої держави на євроінтеграцію та ствердження демократичних і гуманістичних цінностей у суспільному житті. Не випадковим є те, що Голова профільного з даного питання Комітету Верховної Ради України п. Семинога, який дав свій позитивний висновок запропонованому законопроекту, неодноразово у відповідях на звернення громадян та громадських організацій висловлював жаль з приводу того, що Україна відмовилася від принципів регулювання чисельності тварин, прийнятих у Радянському Союзі. Нагадаємо, що такі принципи не були винятковими лише для сфері поводження з тваринами, а поширювалися на все суспільство, і є та були визнані світовою громадськістю неприйнятними та несумісними з цивілізованими засадами суспільного життя. Відмова від цивілізованих принципів в одній ділянці суспільного життя цілком може тягнути за собою і поширення інших принципів в усьому суспільстві. Сподіваємося на ваше розуміння.

Автор: Президент ГО «Інститут сучасних проблем України»
Тетяна МЕТЕЛЬОВА
Источник : http://www.kontrast.org.ua/news/1578.html

З повагою : --підписи --

---------------------
На Ваш выбор , как говориться .

Offline
AdminДата: Вторник, 04.09.2012, 20:47 | Сообщение # 3
Администраторы
Сообщений: 947
Причина этих писем очень хорошо озвучена в статье :

Догхантеры в законе.
Статья Артура Владан.

Украинская власть тайком от общественности пытается совершить беспрецедентный шаг – узаконить охоту на собак и кошек. А заодно превратить в гигантское охотничье хозяйство всю территорию страны – государственные заповедники, улицы и скверы населенных пунктов и прочая, прочая. Соответствующий законопроект еще в феврале этого года получил одобрительную оценку экологического Комитета Верховной Рады и в первом чтении – подавляющую поддержку депутатов. Общественность же оставалась в неведении, поскольку документ касался сферы, далеко не напрямую связанной с защитой животных – реформирования разрешительной системы. Однако за его длинным и маловразумительным названием скрывалась иное, более глубинное «реформирование» – ценностной системы, на которой зиждется общественная жизнь.
Проект Закона Украины «О реформировании и усовершенствовании разрешительной системы в сфере охраны окружающей среды, рационального и не истощающего использования природных ресурсов и экологической безопасности, уменьшения регуляторного давления на субъектов хозяйствования» направлен на такое внесение изменений в ряд законов, вследствие которого «субъекты» получают ничем не ограниченные и бесконтрольные возможности уничтожения животного и растительного мира Украины. Вот его новации.
«Специальное использование объектов природного мира», которое по определению, данному в законе «О животном мире», включает в себя «изъятие животных из природной среды», в том числе путем убийства, отныне становится возможным для любого желающего в любое время и в любом месте. Право на выдачу разрешения на отстрел получили два учреждения: Министерство экологии и центральный орган исполнительной власти по вопросам лесного и охотничьего хозяйства. Разница меж их полномочиями лишь в том, что первое дает разрешение на охоту на более узкий перечень животных, причем в охотничий сезон и в разрешенных местах, к которым отныне относятся и …государственные заповедники (для этого введен специальный термин – «диагностический» отстрел). Оно же, а наряду с ним и ЛЮБОЙ орган исполнительной власти (хоть и райгосадминистрация) дает разрешение на содержание в неволе и вывоз за границу животных, внесенных в Красную книгу. И – на охоту на собак и кошек.
Собакам и кошкам, ныне еще имеющим, в соответствии с европейскими подходами, особый правовой статус (ст. 1 Закона Украины «О защите животных от жестокого обращения» они отнесены к домашним животным, а бездомные – к домашним, «оставшимся без присмотра человека») повезло особо: разрешение на охоту на них дает и другое ведомство, в полномочия которого входит выдача разрешений на КРУГЛОГОДИЧНОЕ убийство – в не охотничий сезон и в не отведенных для охоты местах.
Ранее в законе отсутствовал перечень животных, подпадающих под полномочия разных ведомств. Поскольку с его введением в него вошли ВСЕ виды животных, следует думать, что само его введение необходимо было исключительно для легализации отстрела животных-компаньонов в пределах населенных пунктов, узаконивания охоты в заповедниках и на исчезающие виды животных, занесенных в Красную книгу. Впрочем, нововведениями легализуются и еще одна ныне категорически запрещенная деятельность: стрельба из огнестрельного оружия в городе любым желающим по любым движущимся целям.
И уж настоящим шедевром стали слова законопроекта о разрешении охоты на не охотничьих животных (ЛЮБЫХ!!!) «С ВОСПИТАТЕЛЬНЫМИ И ЭСТЕТИЧЕСКИМИ ЦЕЛЯМИ»!!!!
Вопросов много. Комментарии излишни.
Авторство законопроекта принадлежит, если верить подписи, премьер-министру Украины г-ну Азарову. Тому самому, который в том же самом феврале, когда голосовался в первом чтении «его» проект, адресовал в местные органы власти всех городов Украины письмо (№ 1506-02-12), в котором акцентировал внимание на необходимости «уделить особое внимание профилактике и выявлению фактов жестокого обращения с животными, приводящими к их гибели или увечью, обеспечению привлечения нарушителей к установленной законодательством ответственности». Премьер подчеркивал: «официальная позиция правительства состоит в неукоснительном исполнении требований Закона Украины «О защите животных от жестокого обращения» и соблюдении принципов Европейской конвенции «О защите домашних животных»». В такую вопиющую двуличность высшего должностного лица поверить трудно. Премьера, скорее, капитально подставили, подсунув на подпись чудовищный документ, ставящий жирную точку в европейском курсе Украины и отбрасывающий ее в стан самых отсталых и диких.
В контексте «возвращения к советским принципам регулирования численности бездомных животных» (об отказе от которых так ранее упоенно и публично ностальгировал глава экологического комитета ВР г-н Семинога) – легальному отстрелу, глумлением выглядит прошлогоднее подписание Украиной Европейской конвенции о защите домашних животных, о ратификации которой теперь не может быть и речи. Становится весьма серьезной и перспектива скандального исключения Украины из Международной организации по охране здоровья животных (OIE), членом которой она была с 1994 года и чьи документы (Санитарный кодекс наземных животных и его часть – Положение о контроле популяции бродячих собак) категорически не допускают отстрела животных-компаньонов, не говоря уже об охоте на них, и являются нормативными для государств-членов.
Касаются законодательные новации и зоопарков. Если ранее на их создание требовалось разрешение и был возможен контроль над условиями содержания животных (и даже при таком раскладе столичный зоопарк был с позором исключен из ЕАЗА – Европейской Ассоциации зоопарков и аквариумов, и вокруг него неоднократно вспыхивали скандалы об использовании коррупционных схем), то отныне любой желающий беспрепятственно может стать хозяином «зоопарка» – получив бесплатно и на неограниченный срок разрешение на это. Отменяется и необходимость получать разрешение на использование животных в фото-бизнесе и организации развлечений. Что означает не только возвращение на улицы городов предпринимателей с накачанными снотворным обезьянками, медвежатами, тигрятами и пр. хищниками с вырванными зубами и когтями, с птицами с целенаправленно сломанными крыльями и другой замученной до полусмерти экзотической живностью, но и возможность экстравагантных «развлечений», доводящих животных до смерти.
Однако варварского уничтожения живого мира посредством превращения всей территории Украины в одно гигантское охотничье хозяйства авторам показалось мало. «Охрану окружающей среды» отныне будут осуществлять не «специально уполномоченные на это органы», а опять же ЛЮБЫЕ «другие органы исполнительной власти» с райадминистрациями включительно. Бесплатными станут и выдачи разрешений на выброс загрязняющих веществ в атмосферу. Словом, черный юмор в стиле «А дустом не пробовали?» обрел вполне реальные перспективы новой украинской действительности.
К охоте на собак и кошек государство шло целенаправленно и последовательно. В январе 2010 г. в закон «Об охотничьем хозяйстве и охоте» была внесена некая «мелочь», также проскользнувшая мимо внимания общественности: пользователи охотничьих угодий получили право «проводить отстрел бродячих котов и собак». Естественно, на фоне масштабности превращения Украины в беспрецедентно дикую страну юридические неувязочки авторам нововведений по фиг. Например, такая, как отсутствие в законодательном поле Украины определения понятия «бродячих котов и собак». Напомним, что действующее законодательство четко определяет следующие понятия: «дикое животное», «домашнее животное», «бездомное животное», и «сельскохозяйственное животное». «Бродячих животных» в нем не наблюдается. И определять разницу между домашним и бродячим будет на практике человек с ружьем.
Заметим: от того, что домашнее животное осталось без присмотра человека, оно не изменяет свой правовой статус, как не изменяет свой статус человека с присущими ему неотъемлемыми правами и не утрачивает этих прав утративший разум или совесть. На него по-прежнему распространяется правовая защита во всех отношениях. (Правда, этот принцип соблюдается только в цивилизованных обществах, на место среди которых до недавнего времени претендовала Украина). Законом же к охотничьим животным, на которых охота разрешена, отнесены исключительно «дикие животные, пребывающие в состоянии природной свободы или содержащиеся в полусвободных условиях в пределах охотничьих хозяйств». Законом же определено понятие «охота» – «действия человека, направленные на выслеживание, преследование с целью добычи и саму добычу (отстрел, отлов) охотничьих животных». Диких. Только охотничьих.
Однако и дух и буква цивилизованного законодательства по сравнению с жаждой наживы и еще большей жаждой убийства – ничто. Кому-то очень хочется убивать – круглый год, всюду и всех. Кому-то очень хочется – вопреки закону и моральным нормам – легализовать дикость. Даже не средневековую – первобытную. Вопрос лишь в том, кому.
Ранее вне всяких законов в вопросах убийства ставили себя лишь маньяки и догхантеры. Сегодня стало уже не предположением, а очевидным фактом, что крышуют последних весьма весомые представители власти и бизнеса. За незаконным пока, но завтра легализованным жестоким убийством животных с особым статусом – домашних, за «охотой на них» стоят производители и реализаторы средств убийства. Именно они, прежде всего, заинтересованы в том, чтобы исключить возможность цивилизованного решения проблемы «избытка домашних животных» путем массовой стерилизации как бездомных, так и имеющих хозяина, установления жесткого контроля над размножением, лицензирования питомников и деятельности заводчиков (отмененного в 2009 г. теми же депутатами). Такое решение, именно потому, что оно – окончательное, лишит их «объектов приложения сил», подорвёт основы их обогащения. В пользу причастности к «реформам» реализаторов средств уничтожения, крупнейшим из которых является николаевская фирма «Крот», возглавляемая г-ном Колесником Олегом Петровичем, говорит и еще одна законодательная новация: отмена запрета на ввоз в Украину особо жестоких средств вылова и уничтожения животных («электроловильных систем (електроудочек), мононитяных (волосяных) сетей, охотничьих капканов и пр.), запрещенных в 90 странах мира. Запрет этот был введен всего лишь полтора года назад, чем Украина тогда весьма гордилась.
Стоит в этой связи вспомнить, что упомянутый О.П. Колесник был в декабре 2011 года «контрабандно» введен в состав Рабочей Группы Кабмина при Минэкологии, целью которой являлась разработка законодательной базы в сфере защиты животных, и выведен из нее лишь после широкомасштабных протестов общественности в начале текущего года. Вспомнить надо и о том, что на личном сайте г-на Колесника размещаются тексты и символика, аналогичные используемым так называемыми «догхантерами» – нелегальными убийцами собак, кошек, ворон и пр. Пожалуй, стоит вспомнить и о близких деловых контактах г-на Колесника с украинскими и российскими «зоореалистами» – идеологами-аматорами, пропагандирующими массовое убийство бездомных животных как гуманную акцию, чья пропаганда находит отклик в душе главы экологического комитета ВР г-на Семиноги. Дружбой с последним известен одиозный «эколог» Борейко, также неоднократно выступавший за массовое убийство собак и кошек и пользующийся популярностью у «догхантеров». Вспомнить не лишне и о том, что недавний «десант» российских «догхантеров» в Украину, по словам самих убийц, был хорошо организован и оплачен «неизвестными лицами» внутри самой Украины. Так ли уж неизвестными?
Для полноты картины назовем еще одну фамилию – гражданина, который в открытую, в СМИ, называет себя догхантером и адвокатом догхантеров и откровенно кичится своей собственноручной причастностью к стрельбе по живым мишеням в общественных местах. Гражданин этот в последнее время подвизался на поприще активного проведения пропаганды жестокости и насилия – посредством публикаций в СМИ (за данное деяние предусмотрено наказание по ст. 300 Уголовного кодекса Украины – до 5 лет). Не смотря на десятки заявлений (в том числе и депутата ВР М. Катеринчука) о противоправной деятельности Святогора А.А., не смотря на то, что рассматривавшие некоторые из этих заявлений сотрудники Днепровского районного отделения МВД в Киеве усмотрели в приведенных в них фактах наличие состава преступления по ст.ст. 296 (хулиганство), 263 (незаконное обращение с оружием), 299 (жестокое обращение с животными), начальник означенного райотделения МВД, некто Чайка, раз за разом отказывает заявителям в возбуждении уголовного дела на том основании, что гр-н Святогор …не открывает двери и опросить его невозможно! И что примечательно: по информации, циркулирующий в интернете, г-н Святогор, как и г-н Колесник, ранее были тесно связаны с силовыми ведомствами.
Итак, имеем: активно крышуемое кем-то распространение идеологии убийства как гуманной меры; откровенное потакание организованной транснациональной банде анонимных убийц на государственном уровне; «реформирование» законодательства в сторону коренного изменения системы ценностей и превращения бесконтрольного убийства в воспитательную и эстетическую меру.
Украина находится на пороге грандиозного реформирования: от европейской державы к состоянию дикости. В процессе реформирования в ход идет уже подзабытый ВОСПИТАТЕЛЬНЫЙ арсенал «самого справедливого общества» – СССР. Напомним, однако, что принципы этого общества были едиными во всех сферах жизни и распространялись не только на собак и кошек, но и на людей. Превращение Украины в охотничье хозяйство чревато превращением украинцев в дичь, укоренением воспитательных средств запугивания и террора, превентивных «социально очистительных мер» в виде высылки на 101-й километр, «профилактирования нежелательных социальных элементов» и прочих прелестей тоталитаризма. И в этой ситуации вышедшие из подполья, благодаря «реформам», международные догхантеры претендуют на то, чтобы составить костяк нового миропорядка в отдельно взятой стране Украине. Или не стране – охотничьем хозяйстве?
Постскриптум о результатах голосования за новый порядок.
Законопроект поддержали:
- все члены фракции Партии Регионов, за исключением 20 человек, отсутствовавших либо не принявших участия в голосовании. Воздержался один Шкиря И.М. Всего «за» – 171 депутат.
- все как один коммунисты – 25 человек дружными рядами. Кто б сомневался.
- не менее все как один депутаты Народной партии Литвина с ним самим включительно
- группа «Реформы ради будущего»: 20 – «за», не голосовал Тарас Чорновил. Именно за такое будущее высказались реформаторы вместе с известными реформаторами Иваном Плющем и Павлом Мовчаном.
- внефракционные: 12 «за», 13 – не голосовали по причине игнорирования вопроса или отсутствия во время голосования. Среди отсуствовавших – Олег Ляшко, Микола Томенко, Богдан Губский и оба Омельченка. Среди поддержавших – Анатолий Семинога и Сергей Осыка;
- блока «Наша Украина – Народная Самооборона» в почти полном составе либо отсутствовали (19) либо не голосовали (42). Так сказать, блокировали принятие.
- Саботировал голосование и БЮТ: отсутствовали 15, не голосовали 85. Лишь двое из БЮТа прямо проголосовали «против»: Ольга Боднар (член грпупп по связям с целым рядом европейских государств) и Сергей Шевчук (член Постоянной делегации в Парламентской Ассамблее по безопасности и сотрудничеству в Европе – видимо, в силу его понимания международных последствий этого шага для Украины). В НУНСе же исключения менее приятные: «против» один лишь известный правозащитник Юрий Кармазин. Зато есть поддержавшие: «за» - Владислав Каськив, один из бывших лидеров «Поры», а также Игорь Палыця – глава правления «Укрнафты» из Яремчи (Ивано-Франковская обл. Он, кстати, единственный из НУНС голосовал и за принятие не менее скандального закона о языках) и Владимир Поляченко – президент холдинговой компании «Киевгорстрой», президент Конфедерации строителей Украины, умерший ровно через 2 месяца после этого голосования.
Итог голосования:
За:251, Против:3, Воздержались:1, Не голосовали:150, Всего:405.

Offline
TiaraДата: Четверг, 06.09.2012, 02:51 | Сообщение # 4
Руководители
Сообщений: 935
аж голова кругом от такой несусветицы..... обидно.
но честно говоря, пока у нас нет надлежащих приютови вообще финансирования для уличных животных - думаю, в нашем случае лучше, как есть. Хуже - уже точно некуда, а лучше - так нам еще расти и расти .
Хорошо в англиях-америках, где есть же специальная полиция, а у нас что.... даже если и выделяют денги на бездомных - то в лучшем случае чтобы убить быстро. ой, я варюся с нашенской продвинутости и гуманности.Offline
AdminДата: Четверг, 06.09.2012, 03:27 | Сообщение # 5
Администраторы
Сообщений: 947
Да это не гумаманость , а полный маразм нации , если уж на то пошло . Приюты есть (как помешения оборудованные) , и работать могли бы , если б ... да что при повальном воростве и отмывании денег может нормально работать ? Не коммунидзили бы хотя б то , что выделяют - может частные приюты развились , но кому это выгодно ? Их давят со всех сторон . Это мне чем-то напомнило "в ссср секса нет" , но как тогда мы размножались - вопрос . Так же и здесь - мы гуманно разрешаем отстрел . А закон реально тупой и жестокий ...
Offline
TiaraДата: Суббота, 08.09.2012, 03:03 | Сообщение # 6
Руководители
Сообщений: 935
закон не просто жестокий - ну ужасный, это даже законом сложно назвать.... мот закон и боле-мене, но вот воспроизвежение закона.... когда все денюшки кладуцца по карманам, вместо того чтобы РЕАЛЬНО помочь в плане бездомных собак.... мне плохо вникать в такие вещи. потому что эта тема - номер один, а под номерами два, три, стописят - множество таких тем, которые, видя, насколько не решена темя номер один - не смеешь и надеяться на улучшения до продвижения к теме номер 2.


Offline
AdminДата: Пятница, 19.10.2012, 02:42 | Сообщение # 7
Администраторы
Сообщений: 947
Имеем закон , в нем приблизительно описано как правиль и как неправильно обращаться с животными .

------------------------------------
З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про захист тварин від жорстокого поводження

( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 27, ст.230 )

{ Із змінами, внесеними згідно із Законом
N 1759-VI ( 1759-17 ) від 15.12.2009, ВВР, 2010, N 9, ст.76 }


Цей Закон спрямований на захист від страждань і загибелі
тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних
прав та укріплення моральності й гуманності суспільства.

Розділ I

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Визначення термінів

У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

тварини - біологічні об'єкти, що відносяться до фауни:
сільськогосподарські, домашні, дикі, у тому числі домашня і дика
птиця, хутрові, лабораторні, зоопаркові, циркові;

дикі тварини - тварини, природним середовищем існування яких
є дика природа, у тому числі ті, які перебувають у неволі чи
напіввільних умовах;

домашні тварини - собаки, коти та інші тварини, що протягом
тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться
людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною
для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як
правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з
особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий
час у їх природному ареалі;

сільськогосподарські тварини - тварини, що утримуються та
розводяться людиною для отримання продуктів і сировини тваринного
походження;

безпритульні тварини - домашні тварини, що залишилися без
догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні
розмножуватися поза контролем людини;

експериментальна тварина - тварина, що використовується для
проведення наукових дослідів, експериментів;

евтаназія - гуманні методи умертвіння тварин, що виключають
їх передсмертні страждання;

жорстоке умертвіння тварин - умертвіння тварин без
застосування знеболюючих засобів, що запобігають відчуттю
тваринами болю і страху;

біостерилізація - позбавлення тварини хірургічним шляхом
здатності до відтворення потомства (репродуктивної здатності);

жорстоке поводження з тваринами - знущання над тваринами,
вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських
мотивів, а також нацькування тварин одна на одну, вчинене з
хуліганських чи корисливих мотивів;

гуманне ставлення до тварин - дії, що відповідають вимогам
захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають
доброзичливе ставлення до тварин, сприяння їх благу, покращання
якості їх життя тощо;

карантинний майданчик - спеціально обладнані приміщення або
частини приміщень, які призначені для тимчасового утримання
домашніх тварин у разі їх вилову чи тимчасової ізоляції;

утримання в домашніх умовах - обмеження природної волі
домашніх тварин, що виключає їх вільне переміщення за межами
квартири, подвір'я окремого будинку;

притулки для тварин - неприбуткові установи, спеціально
призначені та облаштовані для утримання безпритульних тварин.

Стаття 2. Нормативно-правове регулювання захисту тварин від
жорстокого поводження

Нормативно-правове регулювання захисту тварин від жорстокого
поводження здійснюється цим Законом, законами України "Про
тваринний світ" ( 2894-14 ), "Про охорону навколишнього природного
середовища" ( 1264-12 ), "Про ветеринарну медицину" ( 2498-12 ),
"Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя
населення" ( 4004-12 ), "Про захист населення від інфекційних
хвороб" ( 1645-14 ) та іншими нормативно-правовими актами, що
прийняті відповідно до нього.

Якщо міжнародним договором України встановлені інші правила
щодо захисту тварин від жорстокого поводження, ніж ті, що
передбачені цим Законом, то застосовуються правила міжнародного
договору України.

Стаття 3. Сфера дії цього Закону

Дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у
зв'язку з утриманням тварин та поводженням із ними фізичних та
юридичних осіб.

Дія цього Закону не поширюється на установи Міністерства
оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби
безпеки України, центрального органу виконавчої влади у справах
охорони державного кордону, центрального органу виконавчої влади в
галузі митної справи.

Дія цього Закону поширюється на такі види діяльності:

скотарство, включаючи племінне скотарство;

поводження з тваринами на території державних природних
заповідників та на інших особливо охоронюваних природних
територіях;

мисливство, мисливське господарство, рибальство;

утримання домашніх тварин і племінна робота з ними;

використання тварин у цирках, зоопарках, на виставках та
інших видовищних заходах;

використання тварин у спорті, у сфері відпочинку і розваг
людей;

використання тварин у науково-дослідних і навчальних цілях, у
тестуванні;

використання тварин у виробництві, у тому числі у виробництві
біологічних препаратів;

інші види діяльності, де здійснюється вплив на тварин.

Дія цього Закону поширюється на поводження з тваринами
незалежно від форми власності та інших речових прав на них.

Стаття 4. Основні принципи захисту тварин від жорстокого
поводження

Поводження з тваринами ґрунтується на таких принципах:

жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами
моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині;

забезпечення умов життя тварин, які відповідають їх
біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;

право власності та інші речові права на тварин у разі
жорстокого поводження з ними можуть бути припинені відповідно до
цього Закону;

заборона жорстоких методів умертвіння тварин;

відповідальність за жорстоке поводження з тваринами;

утримання і поводження з домашніми тваринами без мети
заподіяння шкоди як оточуючим, так і самій тварині.

Стаття 5. Заборона пропаганди жорстокого поводження з
тваринами

Забороняються пропаганда жорстокого поводження з тваринами,
заклики до жорстокого поводження з ними, а також пропаганда
мисливства в системі дошкільної, загальної середньої,
професійно-технічної і вищої освіти.

Забороняється використання в розважальних або комерційних
цілях матеріалів, що демонструють жорстоке поводження з тваринами.

Стаття 6. Виховання гуманного ставлення до тварин

Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою
етичного, культурного та екологічного виховання громадян.

Виховання гуманного ставлення до тварин передбачає формування
високого рівня еколого-етичної свідомості та культури громадян.

Виховання гуманного ставлення до тварин забезпечується шляхом
викладання курсів з екологічної етики та гуманного ставлення до
тварин у дошкільних навчальних закладах, у системі загальної
середньої, професійно-технічної і вищої освіти.

Розділ II

ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ТВАРИН, ЩО ВИКЛЮЧАЮТЬ ЖОРСТОКІСТЬ

Стаття 7. Загальні правила утримання тварин, що виключають
жорстокість

Умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним,
видовим та індивідуальним особливостям.

Умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні
потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у
природній активності та інші потреби.

Кількість тварин, що утримуються, обмежується можливістю
забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог цього Закону.

Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб
забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим,
природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із
природним для них середовищем.

Утримання тварин у дитячих закладах допускається за умови
забезпечення постійного догляду за тваринами відповідно до вимог
цього Закону.

Стаття 8. Особливості утримання диких тварин у неволі

Утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені
умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним
особливостям.

Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних
умов не допускається.

Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності
дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з
питань охорони навколишнього природного середовища.

Утримання диких тварин у неволі без дозволу допускається в
разі тимчасового утримання врятованої постраждалої тварини.

Допускається утримання дрібних диких тварин, які традиційно
утримуються людьми в неволі і можуть бути забезпечені умовами
утримання відповідно до вимог цього Закону.

Стаття 9. Особливості утримання домашніх тварин

Особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана:

забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають
її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно
до вимог цього Закону;

дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого
приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного
утримання), та норм співжиття.

Правила утримання домашніх тварин установлюються органами
місцевого самоврядування.

Особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися
з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх).

Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла
14-річного віку.

Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити:

безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від
заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;

безпеку супроводжуваної домашньої тварини;

безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною
біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього
контролю за її поведінкою.

При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх
без нагляду.

Дозволяється утримувати:

домашніх тварин - у квартирах, де проживає кілька сімей, -
лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. При цьому не
дозволяється утримувати домашніх тварин у місцях загального
користування;

домашніх тварин - у "зоокутках" дитячих, освітніх, наукових,
санаторно-курортних і оздоровчих закладів - з дозволу відповідного
органу за погодженням з органами державної
санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини;

домашніх тварин - у вільному вигулі на ізольованій, добре
огородженій території (в ізольованому приміщенні) на прив'язі або
без неї;

домашніх тварин - юридичними особами: для охорони - в
обладнаних приміщеннях або на прив'язі; для дослідної мети - у
вольєрах, біологічних клініках (віваріях) або в розплідниках;

собак - без повідків і намордників під час оперативного
використання правоохоронними органами, собак спеціального
призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на
навчально-дресирувальних майданчиках.

Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин,
зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів,
зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і
ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і
законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не
створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.

Стаття 10. Ветеринарне обслуговування тварин

Особа, яка утримує тварину, зобов'язана забезпечити своєчасне
надання їй ветеринарної допомоги.

У разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання
особа, яка її утримує, зобов'язана негайно ізолювати таку тварину
і звернутися до ветеринарного лікаря.

Ветеринарні процедури щодо тварин можуть здійснювати тільки
особи, які мають відповідну фахову освіту.

Ветеринарне обслуговування повинно включати послуги з
евтаназії тварин або новонародженого приплоду тварин.

Стаття 11. Транспортування тварин

При транспортуванні тварин повинні задовольнятися їх потреби
в їжі та воді, а також має бути забезпечений захист від шкідливого
для них зовнішнього впливу.

Транспортний засіб, призначений для перевезення тварин,
повинен бути спеціально оснащений для того, щоб виключати
травмування або загибель тварин.

При завантаженні і розвантаженні тварин мають
використовуватися пристрої і прийоми, що виключають травмування і
загибель тварин.

Транспортування тварин різних видів проводиться роздільно, за
винятком таких їх видів, які природно контактують один з одним або
є нейтральними один до одного.

Загиблі тварини і ті, що не підлягають подальшому
транспортуванню, повинні бути усунуті від інших на першій же
стоянці.

Правила транспортування тварин ( 1402-2011-п ) затверджуються
Кабінетом Міністрів України.

Перевезення тварин у транспорті загального користування
здійснюється відповідно до правил перевезення тварин у транспорті
загального користування.

Стаття 12. Особливості права власності та інших речових прав
на тварин

Право власності або інші речові права особи, яка утримує
тварину, обмежені обов'язком дотримання норм і вимог цього Закону.

Право власності та інші речові права на тварин у разі
жорстокого поводження з ними можуть бути припинені за рішенням
суду шляхом їх оплатного вилучення або конфіскації.

Угоди, укладені особою, яка не досягла 18 років, з набуття
або передачі права власності чи іншого речового права на тварину
можуть бути визнані недійсними за рішенням суду, якщо такі угоди
укладені без згоди батьків цієї особи або осіб, що їх замінюють.

Шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також
шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає
відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.

Стаття 13. Умови угод, предметом яких є тварини

Продаж з попереднім виставленням пропонованих тварин для
показу покупцям допускається в разі дотримання вимог цього Закону.

Продавець тварини зобов'язаний забезпечити покупця
достовірною інформацією про вид, породу, стан здоров'я та інші
якості тварини, а також про умови її утримання.

Якщо продається дика тварина з числа видів, що занесені до
Червоної книги України або підлягають охороні відповідно до чинних
міжнародних договорів України, інша дика тварина, продавець
тварини зобов'язаний також надати покупцеві документ, що засвідчує
законність набуття такої тварини у власність.

Дарування тварин допускається після попереднього погодження з
майбутнім власником.


{ Статтю 14 виключено на підставі Закону N 1759-VI
( 1759-17 ) від 15.12.2009 }


Стаття 15. Притулки для тварин

Для утримання безпритульних тварин створюються притулки для
тварин.

Притулки для тварин можуть створюватися органами виконавчої
влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами,
установами, організаціями незалежно від форм власності,
громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами.

Притулки для тварин проводять свою діяльність за рахунок
коштів їх власників, а також будь-яких інших не заборонених
законом джерел.

Місцеві бюджети можуть передбачати кошти на створення
притулків для тварин та відшкодування витрат притулкам по
утриманню тварин незалежно від форм власності.

Положення про притулок для тварин затверджується центральним
органом виконавчої влади з питань ветеринарної медицини.

Стаття 16. Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що
не утримуються людиною, але перебувають в умовах,
повністю або частково створюваних діяльністю
людини

Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не
утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або
частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами
біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі
неможливості їх застосування - методами евтаназії.

Стаття 17. Умертвіння тварин

Умертвіння тварин допускається:

для одержання господарсько корисної продукції;

для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути
припинені в інший спосіб;

за необхідності умертвіння новонародженого приплоду тварин;

при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не
утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або
частково створюваних діяльністю людини;

за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ
чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо
небезпечного захворювання;

за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або
здоров'я людей знаходиться в небезпеці.

При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги:

умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні
страждання тварин;

приміщення, де проводиться умертвіння, повинно бути
відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини;

забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння
тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного
струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів,
перегріву, та інші больові методи;

переробка тварин дозволяється тільки після їх умертвіння;

умертвіння тварин, що страждають, проводиться негайно, якщо
їх страждання неможливо припинити іншим чином.

Offline
AdminДата: Пятница, 19.10.2012, 02:43 | Сообщение # 8
Администраторы
Сообщений: 947
продолжение...

------------------------
Розділ III

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ,
ЩО ВИКЛЮЧАЮТЬ ЖОРСТОКІСТЬ

Стаття 18. Загальні правила поводження з тваринами, що
виключають жорстокість

При поводженні з тваринами не допускається:

використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин;

примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що
призводять до травмувань;

нанесення побоїв, травм з метою примушування тварин до
виконання будь-яких вимог;

використання тварин в умовах надмірних фізіологічних
навантажень тощо.

При проведенні больових процедур обов'язкове застосування
знеболюючих препаратів.

Забороняється:

розведення тварин з виявленими генетичними змінами, що
спричиняють їм страждання;

розведення тварин зі спадково закріпленою агресивністю;

примушування до нападу одних тварин на інших, крім випадків
використання собак мисливських порід, інших ловчих звірів та
птахів для полювання;

проведення генетичних змін на тваринах;

застосування до тварин фармакологічних та механічних засобів
допінгу;

інші дії чи бездіяльність, що суперечать принципам захисту
тварин від жорстокого поводження.

Стаття 19. Поводження з дикими тваринами, що перебувають у
стані природної волі

Правила поводження з дикими тваринами, що перебувають у стані
природної волі, визначаються законодавством про тваринний світ і
цим Законом.

Стаття 20. Правила поводження з мисливськими тваринами при
полюванні на них

При видачі дозволу на добування мисливських тварин
визначається спосіб добування і його відповідність вимогам цього
Закону.

Технічні засоби, що використовуються при полюванні на диких
тварин, повинні передбачати їх швидку смерть, що виключає
страждання.

При полюванні на мисливських тварин забороняється
застосовувати:

технічні засоби, які не передбачають їх швидку смерть і не
виключають страждання;

транспортні та інші технічні засоби і обладнання, отрути,
вибухові речовини, застосування яких призводить до масової
загибелі тварин.

Забороняються полювання, вилов та інші форми добування
мисливських тварин:

що мають дитинчат, не здатних до самостійного існування;

у період розмноження, виховання потомства, а у випадку з
мігруючими видами - під час їх повернення до місць розмноження;

вагітних самок;

дитинчат, не здатних до самостійного існування;

при переправі наземних тварин через водоймища;

у заповідниках, національних природних парках та регіональних
ландшафтних парках для наукових, екопросвітницьких цілей без
відповідних етичних експертиз.

Забороняється полювання у формі видовищних заходів, що
передбачають переслідування, умертвіння, передсмертні агонії
тварин, використання при цьому інших тварин для умертвіння диких
тварин.

Забороняється використання тварин із заподіянням їм страждань
як живої приманки при полюванні, вилові та інших формах добування
диких тварин.

Стаття 21. Правила поводження з тваринами в сільському
господарстві, скотарстві, у рибному господарстві,
при отриманні продукції тваринного походження

Вимоги до порядку використання тварин у сільському
господарстві відповідно до вимог цього Закону встановлюються
центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики.

У технології отримання від тварини продукції (доїння,
стрижка, відгодівля тощо) не допускається застосування больових і
травмуючих прийомів.

При розведенні тварин із застосуванням біотехнологічних і
генно-інженерних методів не допускається зміна породи і
зовнішнього вигляду тварин, якщо така зміна може призвести до
страждань тварин.

Стаття 22. Правила поводження з домашніми тваринами, що
виключають жорстокість

При поводженні з домашньою твариною особа, яка її утримує,
зобов'язана:

дбати про домашню тварину, забезпечити їй достатню кількість
їжі та постійний доступ до води;

надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні
рухи, контактувати з собі подібними;

забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для
здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного
утримання;

забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з
ідентифікуючими позначками;

забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних
послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);

негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про
випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров'ю людині
або іншим тваринам;

негайно доставляти домашню тварину, яка вчинила дії,
передбачені абзацом сьомим цієї статті, у ветеринарну установу для
огляду;

запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин.

Стаття 23. Правила поводження з тваринами, що не утримуються
людиною, але перебувають в умовах, повністю або
частково створюваних діяльністю людини

Регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною,
але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних
діяльністю людини, проводиться відповідно до вимог цього Закону.

Вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без
опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:

повернення їх володільцям;

регулювання їх чисельності відповідно до вимог цього Закону.

Забороняється використовувати методи вилову, технічні
пристрої і препарати, що травмують тварин або небезпечні для їх
життя і здоров'я.

У разі виникнення або загрози виникнення епізоотій і в інших
небезпечних ситуаціях заходи, необхідні для скорочення чисельності
тварин, які становлять небезпеку, регулюються в порядку, що
встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань
охорони навколишнього природного середовища.

Стаття 24. Вилов та тимчасова ізоляція домашніх тварин

Собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у
тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і
намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах,
ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському
транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються
безпритульними і підлягають вилову.

Тимчасовій ізоляції підлягають собаки, коти та інші домашні
тварини в разі, якщо на це є відповідне рішення органів
санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини, а
також ті, що завдали тілесних ушкоджень людині або іншій домашній
тварині. Тимчасова ізоляція домашніх тварин може проводитись у
примусовому порядку, якщо домашня тварина є небезпечною для
оточуючих.

Тимчасово ізольовані домашні тварини протягом семи днів з дня
їх вилову повинні бути обстежені і після висновків державної
установи ветеринарної медицини про стан здоров'я тварин
повертаються власникам (після сплати витрат на обстеження і
утримання), а в разі виявлення обставин, що можуть загрожувати
життю та здоров'ю оточуючих, передаються спеціалізованим
організаціям для подальшого лікування чи умертвіння.

Для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів
та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть
створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання
та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до
місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених
пунктах.

Вилов собак, котів та інших домашніх тварин окремими
громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є
небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи
загрозу безпеці людей.

Вилов собак, котів та інших домашніх тварин, як правило,
проводиться за відсутності сторонніх осіб із 5-ї до 7-ї години або
після 20-ї години (влітку - після 22-ї години).

Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з
дня їх вилову обов'язково утримуються на карантинних майданчиках
служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути
повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після
пред'явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат
на вилов і утримання.

Виловлені бродячі домашні тварини протягом п'яти днів з дня
їх вилову утримуються на карантинних майданчиках служби або
підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути передані
спеціалізованим організаціям за їх бажанням для передачі їх у
спеціалізовані притулки.

Якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання
безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не
заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину
переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в
користуванні.

У разі відмови особи, у якої безпритульна тварина була на
утриманні та в користуванні, від набуття права власності на неї ця
тварина переходить у власність територіальної громади, на
території якої її було виявлено.

Повернені власникам тварини підлягають щепленню проти сказу.

Власники зобов'язані протягом тридцяти днів утримувати таких
тварин в ізольованому приміщенні і за вказівкою ветеринарної
установи доставляти їх для огляду.

Стаття 25. Правила поводження з тваринами, що
використовуються у видовищних заходах,
у спорті, при організації дозвілля

Використання тварин у видовищних заходах, у спорті, при
організації дозвілля з метою отримання прибутку допускається за
наявності дозволу на таку діяльність, що видається центральним
органом виконавчої влади з питань ветеринарної медицини.

Демонстрація тварин на виставках, у зоопарках допускається за
умови дотримання зоогігієнічних, ветеринарно-санітарних норм і
правил, установлених для утримання тварин.

Створення зоопарку здійснюється на підставі дозволу, що
видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони
навколишнього природного середовища.

При поводженні з тваринами під час проведення спортивних,
видовищних заходів, відео- та фотозйомок не допускається
заподіяння їм травмувань, болю, знівечення, їх загибель.

Забороняється створення пересувних звіринців.

При дресируванні тварин не допускається:

нанесення тваринам побоїв, залякування, видалення кликів,
кігтів тощо;

примушування тварин до виконання дій, що їх травмують.

Забороняється використання у видовищних заходах, у спорті,
при організації дозвілля тварин, які важко переносять неволю,
закритий простір, дресирування.

Особа, яка утримує тварину, використання якої в циркових,
спортивних та інших видовищних заходах є неможливим, зобов'язана
забезпечити вказаній тварині умови утримання відповідно до вимог
цього Закону.

Забороняється проведення боїв тварин, спортивних, видовищних
заходів, що передбачають переслідування, умертвіння, спостереження
передсмертної агонії тварин, використання для умертвіння тварин
інших тварин.

Стаття 26. Правила поводження з тваринами, що
використовуються в наукових експериментах,
тестуванні, навчальному процесі, виробництві
біологічних препаратів

Використання тварин у наукових експериментах, біологічному
тестуванні, навчальному процесі допускається лише в разі, якщо
відсутня можливість заміни їх іншими альтернативними методами і
об'єктами.

Перелік альтернативних методів і об'єктів для використання
замість експериментальних тварин розробляється та затверджується
центральним органом виконавчої влади з питань науки та освіти.

Робота з експериментальними тваринами може проводитися за
наявності дозволу на проведення такого виду діяльності, що
видається Комітетом з питань етики (біоетики) центрального органу
виконавчої влади з питань науки та освіти.

Комітет з питань етики (біоетики) діє на підставі положення,
затвердженого центральним органом виконавчої влади з питань науки
та освіти.

До роботи з експериментальними тваринами допускаються особи,
які мають вищу медичну, ветеринарну, зоотехнічну, біологічну або
фармацевтичну освіту, здобуту у вищих навчальних закладах
III-IV рівнів акредитації.

Процедури на експериментальних тваринах незалежно від їх
цілей, за яких можлива небезпека травмування тварин або заподіяння
їм гострих чи тривалих больових подразнень, проводяться в умовах
знеболювання.

Експериментальна тварина, яка вже використовувалася у
процедурі, може використовуватися в наступній процедурі лише після
відновлення її стану здоров'я до нормального та за умови, якщо:

під час нової процедури до тварини застосовується загальна
анестезія;

наступна процедура передбачає лише незначні втручання.

Забороняється використання в наукових експериментах,
тестуванні, навчальному процесі тварин, які важко переносять
неволю, закритий простір, дресирування.

Забороняється застосування:

девокалізації тварин (позбавлення хірургічним шляхом
можливості тварини видавати звуки);

травмуючих методів при відібранні з тварин клітин.

Забороняється проведення на тваринах демонстрацій у
навчальних цілях, якщо явища, що демонструються, можуть бути
показані на неживих об'єктах, у тому числі демонстрація
рефлекторної діяльності організму.

Під час проведення практичних робіт у навчальному процесі
забороняється вимагати від студентів виконання процедур, що
призводять до смерті або травмування тварин, якщо це суперечить
їхнім моральним або релігійним принципам. У цих випадках такі
форми практичної роботи повинні бути замінені іншим завданням.

Експерименти на тваринах, що пов'язані з хірургічним та іншим
ушкоджуючим впливом, не можуть проводитися за участю або в
присутності осіб шкільного віку.

Тваринам, що використовувалися в наукових експериментах,
тестуванні, навчальному процесі, надається кваліфікований догляд.

Нежиттєздатна експериментальна тварина умертвляється методами
евтаназії до настання у тварини страждань. Методом евтаназії для
експериментальних тварин є передозування анестетиків.

Прибирання трупа можливе лише тоді, коли смерть буде
констатована особою, відповідальною за роботу з твариною.

Розділ IV

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН У СФЕРІ ЗАХИСТУ
ТВАРИН ВІД ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ

Стаття 27. Державна політика у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження

Державна політика у сфері захисту тварин від жорстокого
поводження проводиться в таких основних напрямах:

контроль за дотриманням законодавства про захист тварин від
жорстокого поводження;

установлення єдиних норм у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження;

пропаганда гуманного поводження з тваринами, розробка та
впровадження освітніх програм з охорони та захисту тварин від
жорстокого поводження;

установлення відповідальності за порушення законодавства про
захист тварин від жорстокого поводження.

Стаття 28. Державне управління у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження

Кабінет Міністрів України через систему органів виконавчої
влади забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту
тварин від жорстокого поводження.

Управління у сфері захисту тварин від жорстокого поводження в
межах своєї компетенції здійснюють:

центральний орган виконавчої влади з питань охорони
навколишнього природного середовища;

центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики
та ветеринарної медицини;

центральний орган виконавчої влади з питань науки та освіти;

інші центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи
місцевого самоврядування.

Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого
самоврядування у сфері захисту тварин від жорстокого поводження
визначаються цим Законом та іншими законами України.

Стаття 29. Повноваження центрального органу виконавчої влади
з питань охорони навколишнього природного
середовища у сфері захисту тварин від жорстокого
поводження

До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань
охорони навколишнього природного середовища у сфері захисту тварин
від жорстокого поводження належать:

координація інших органів виконавчої влади у сфері захисту
тварин від жорстокого поводження;

реалізація державної політики у сфері захисту диких,
домашніх, безпритульних тварин від жорстокого поводження;

затвердження порядку утримання та розведення диких тварин,
які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах;

надання дозволів на створення зоопарків;

сприяння роботі громадських організацій з контролю у сфері
захисту тварин від жорстокого поводження;

здійснення інших повноважень у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження відповідно до своєї компетенції.

Стаття 30. Повноваження центрального органу виконавчої влади
з питань аграрної політики та ветеринарної
медицини у сфері захисту тварин від жорстокого
поводження

До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань
аграрної політики та ветеринарної медицини у сфері захисту тварин
від жорстокого поводження належать:

реалізація державної політики у сфері захисту
сільськогосподарських тварин від жорстокого поводження;

здійснення контролю за розведенням та утриманням
сільськогосподарських тварин, що виключає жорстоке поводження з
ними;

надання дозволу на використання тварин у спортивних,
видовищних заходах, фото- та відеозйомках, при організації розваг;

розробка та затвердження ветеринарно-санітарних вимог до
утримання тварин у притулках, до утримання та розведення
сільськогосподарських, диких тварин та під час їх транспортування;

розробка та затвердження правил використання тварин у
видовищних заходах;

здійснення інших повноважень у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження відповідно до своєї компетенції.

Стаття 31. Повноваження центрального органу виконавчої влади
з питань науки та освіти у сфері захисту тварин
від жорстокого поводження

До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань
науки та освіти у сфері захисту тварин від жорстокого поводження
належать:

контроль за дотриманням вимог цього Закону під час проведення
наукових експериментів;

затвердження переліку наукових установ, які мають право
проводити досліди на тваринах;

видача дозволів на проведення наукових експериментів над
тваринами;

установлення порядку проведення наукових дослідів,
експериментів на тваринах;

затвердження альтернативних методів та об'єктів для отримання
наукових даних;

здійснення інших повноважень у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження відповідно до своєї компетенції.

Стаття 32. Нагляд органів внутрішніх справ за дотриманням
цього Закону

Органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та
дільничні інспектори міліції) здійснюють нагляд за дотриманням
порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та
вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про
порядок поводження й утримання домашніх тварин.

Міліція в порядку, встановленому Законом України "Про
міліцію" ( 565-12 ), має право на застосування вогнепальної зброї
до домашньої тварини в разі, якщо її поведінка створює загрозу для
здоров'я людини.

Offline
AdminДата: Пятница, 19.10.2012, 02:43 | Сообщение # 9
Администраторы
Сообщений: 947
...продолжение

----------------------------
Розділ V

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ТВАРИН
ВІД ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ

Стаття 33. Громадський контроль у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження

Громадський контроль у сфері захисту тварин від жорстокого
поводження здійснюється громадськими інспекторами з охорони
навколишнього природного середовища.

Громадські інспектори з охорони навколишнього природного
середовища мають право складати протоколи за фактами жорстокого
поводження з тваринами. Ці протоколи розглядаються відповідними
органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього
природного середовища.

Громадські інспектори охорони навколишнього природного
середовища у сфері захисту тварин від жорстокого поводження:

беруть участь у проведенні спільно з працівниками державних
установ ветеринарної медицини рейдів та перевірок додержання
підприємствами, установами, організаціями та громадянами
законодавства про захист тварин від жорстокого поводження;

надають допомогу органам державного контролю у сфері захисту
тварин від жорстокого поводження в діяльності по запобіганню
правопорушенням у сфері захисту тварин від жорстокого поводження.

Стаття 34. Контроль громадських організацій у сфері захисту
тварин від жорстокого поводження

Контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження
може здійснюватися громадськими організаціями, статутною метою
яких є захист тварин від жорстокого поводження.

Громадські організації у сфері захисту тварин від жорстокого
поводження:

беруть участь у проведенні державними органами управління у
сфері захисту тварин від жорстокого поводження перевірок виконання
підприємствами, установами та організаціями планів і заходів,
пов'язаних із захистом тварин від жорстокого поводження;

ставлять перед відповідними органами державної влади питання
про конфіскацію тварин та відповідальність осіб, які їх утримують,
відповідно до чинного законодавства, у разі виявлення фактів
жорстокого поводження з тваринами;

подають до суду позови про відшкодування шкоди, заподіяної
внаслідок порушення законодавства про захист тварин від жорстокого
поводження, в тому числі здоров'ю громадян і майну громадських
організацій.

Громадські організації, статутною метою яких є захист тварин
від жорстокого поводження, мають право одержувати від органів
державної влади та органів місцевого самоврядування інформацію,
необхідну для реалізації ними своїх статутних цілей і завдань.

Діяльність громадських організацій у сфері захисту тварин від
жорстокого поводження здійснюється відповідно до законодавства
України на основі їх статутів.

Стаття 35. Відповідальність за порушення вимог цього Закону

За порушення вимог цього Закону винні особи несуть
кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність
згідно із законом.

Розділ VI

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Внести до статті 9 Закону України "Про ліцензування певних
видів господарської діяльності" ( 1775-14 ) (Відомості Верховної
Ради України, 2000 р., N 36, ст. 299, N 45, ст. 377; 2001 р.,
N 11, ст. 45, N 16, ст. 76, N 22, ст. 105; 2002 р., N 6, ст. 39,
N 7, ст. 50, N 17, ст. 121, N 20, ст. 134, N 30, ст. 207, N 31,
ст. 214; 2003 р., N 13, ст. 92, N 23, ст. 145, N 36, ст. 276;
2004 р., N 12, ст. 155, N 13, ст. 180, N 15, ст. 228, N 38,
ст. 468, N 50, ст. 537; 2005 р., N 4, ст. 106, N 5, ст. 114, N 6,
ст. 138, N 9, ст. 183, NN 17-19, ст. 267, N 28, ст. 373, N 32,
ст. 421, N 33, ст. 432) такі зміни:

1) пункт 72, внесений до статті 9 Законом України від
13 січня 2005 року N 2340-IV ( 2340-15 ) (Відомості Верховної Ради
України, 2005 р., N 9, ст. 183), вважати пунктом 72-1;

2) доповнити пунктом 76 такого змісту:

"76) розведення домашніх тварин (собак, котів, екзотичних та
декоративних тварин) у племінних розплідниках, дресирування собак
та підготовка фахівців у цих сферах".

3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня
набрання чинності цим Законом:

подати Верховній Раді України пропозиції щодо внесення змін
до законів України, що випливають із цього Закону;

прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації
цього Закону;

привести у відповідність із цим Законом свої
нормативно-правові акти;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними
органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у
відповідність із цим Законом.


Президент України В.ЮЩЕНКО

м. Київ, 21 лютого 2006 року
N 3447-IV

Offline
AdminДата: Пятница, 19.10.2012, 02:49 | Сообщение # 10
Администраторы
Сообщений: 947
А теперь , собственно , к чему "стока букаф" - на самом деле мы ИМЕЕМ хоть какую-то законодательную базу , но не всегда об этом помним.
Теперь - об ответственности :
-----------------------------------------
УК України
Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами

1. Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, —

караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, — караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

1. Суспільна небезпечністьцього злочину в тому, що він посягає на суспільні відносини, що забезпечують загальноприйняті принципи моральності у сфері поводження з тваринами. Жорстоке поводження з тваринами, знущання над ними та ін. суперечить сформованим у суспільстві підвалинам гуманного ставлення до тварин і чинному законодавству. У відповідності до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» від 13 грудня 2001 р. № 2894-ІП особи, винні в порушенні законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, несуть адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність. У разі наявності складу злочину відповідальність за жорстоке поводження з тваринами настає за ст. 299 КК.

2. Предметомзлочину є будь-які хребетні тварини, птахи та інші живі істоти, які мають кістковий хребет, головний та спинний мозок, кровоносну та нервову системи, незалежно від їхньої належності і того, де вони мешкають та з якою метою використовуються. Закон однаково охороняє тварин, які утримуються в домашніх умовах, в зоопарках, на фермах, звірофермах, тих, які використовуються в сільському господарстві, на іподромах, в цирках, і тих, які перебувають у природному середовищі.

3. Об'єктивну сторонузлочину утворює одне з двох названих у диспозиції цієї статті (ч. 1) діянь:

а) знущання над твариною; б) нацьковування тварин одна на одну. Знущання має місце у разі вчинення діяння (дії чи бездіяльності), що завдає тварині (тваринам) істотного болю, має характер мучення. Ознакою кримінально-правового знущання є застосування жорстоких методів його вчинення, тобто таких, які вчиняються особливо болючими способами, шляхом катування, заподіяння травм, переломів кінцівок, термічного чи хімічного впливу тощо. Жорстоке поводження може бути вчинене і шляхом позбавлення води, корму, повітря. Знущанням визнається законом і діяння, що має характер мучення, вчинене з хуліганських мотивів. Ця суб'єктивна ознака є альтернативою застосування жорстоких методів його вчинення, але на практиці частіше має місце їх поєднання.

Для кваліфікації злочину не має значення, вчиняються такі дії щодо своїх власних тварин, тих, які належать іншим особам (організаціям), тим, що не мають господаря чи знаходяться в природному середовищі.

Однак ознаки цього злочину відсутні у разі знищення бездоглядних тварин, при відстрілі тварин на полюванні або іншому видобутку диких тварин, а також при забої домашніх тварин чи при використанні їх для медичних експериментів, якщо це здійснено з дотриманням відповідних правил.

Нацьковуваннятварин одна на одну — це дії, спрямовані на те, щоб примусити чи привчити тварин битися між собою, нападати на інших диких чи домашніх тварин заради втіхи, або коли проводяться собачі або півнячі бої.

Злочин визнається закінченим з моменту вчинення будь-якого із зазначених діянь. Заподіяна шкода перебуває за межами складу злочину, але може бути врахована при визначенні покарання.

4. При розслідуванні і розгляді таких справ слід з'ясовувати не тільки характер, а й те, які нормативні акти порушені. Так, згідно зі ст. 8 «Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України» від 17 червня 1980 р., затверджених міністерствами житлово-комунального господарства, сільського господарства та охорони здоров'я, власникам тварин забороняється: жорстоко поводитися із собаками, котами і хижими тваринами, залишати бездоглядними або безцільно знищувати їх.

5. Необхідно також вживати заходів для забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, тим більше, що за шкоду, заподіяну жорстоким поводженням з тваринами, розмір відшкодування визначається півторакратною сумою витрат на придбання тварин відповідного виду (див. додаток № 6, ст. 6 постанови КМ України «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди...» від 21 квітня 1998 р. № 521).

6. Суб'єктивна сторонахарактеризується прямим умислом. Особа усвідомлює суспільне небезпечний характер свого діяння, що полягає в жорстокому знущанні над твариною, і бажає його вчинення. Хуліганський мотив при знущанні над тваринами є альтернативною, але кваліфікуючою ознакою, а при вчиненні злочину шляхом нацьковування тварин одна на одну хуліганські або корисливі мотиви визначені в законі як обов'язкові ознаки суб'єктивної сторони.

7. Суб'єктомцього злочину може бути будь-якаособа, що досягла 16-річного віку.

8. У частині 2 цієї статті передбачена відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, вчинене в присутності малолітнього. Наявність цієї кваліфікуючої ознаки припускає, що зазначені в законі діяння вчиняються в тому місці, де присутні одна чи кілька осіб, які не досягли 14-річного віку. При цьому винний повинен усвідомлювати малолітність хоча б одного з присутніх підлітків.

--------------------------
... читаем , совмещаем , думаем ... и используем .

Offline
AdminДата: Среда, 06.02.2013, 01:04 | Сообщение # 11
Администраторы
Сообщений: 947
К стати , Украина не приняла бы евро , если б 05.07.2011 не подписала Европейскую конвенцию по защите прав животных .
Так вот - подписать , ясный пень , подписала , НО ДО СИХ ПОР НЕ РАТИФИЦИРОВАЛА . Тоже понятно , с действиями их КП и прочими прачечными и кормушками этот документ мягко говоря конфликтует , но все ж ...
Вобщем обращаюсь к РУКОВОДИТЕЛЯМ КЛУБОВ И ОРГАНИЗАЦИЙ (отдельно в теме еще создам) с просьбой спросить у наших власть имущих , почему так долго готовится законопроект о ратификации (срок был до 1 ноября 12 , но ничего не произошло) .

Ратифікація конвенції. Заява від організацій. Автор Наталя Вишневська

Бланк організації, якщо є. Обов’язково вихідний номер та дата.

Міністру екології та природних ресурсів України

Проскурякову О. А.

03035, м.Київ,вул.Урицького,35Шановний Олеже Альбертовичу!

До Вас звертається повна назва організації та номер реєстративного свідоцтва та дата його отримання згідно з положеннями ст. 34 Конституції України, статей 5, 6 Закону України „Про інформацію”, ст. 3, 5, 14 Закону України „Про доступ до публічної інформації”, ст. 9 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, ст. 4 Орхуської конвенції.

05.07.2011 року Україна підписала Європейську конвенцію про захист прав домашніх тварин (далі – Конвенція), проте досі її не ратифікувала. Мінприроди посприяло підписанню Конвенції шляхом підготовки проекту Указу Президента „Про уповноваження Точицького М.С. на підписання Європейської конвенції про захист домашніх тварин від 13 листопада 1987” (від 14.06.2011 №N 193/2011-рп).

На засіданні колегії Мінприроди від 02 квітня 2012 року з питання 4 „Про захист тварин від жорстокого поводження”, прийнято рішення №1/4, яким передбачено підготовку законопроекту щодо ратифікації Європейської конвенції про захист домашніх тварин до 01 листопада 2012 року.


У зв’яку з катастрофічною ситуацією, яка склалася в Україні щодо жорстокого поводження з домашніми тваринами просимо Вас повідомити:


Чи підготовлено Мінприроди законопроект про ратифікацію Конвенції? Якщо так, то коли і кому законопроект передано для розгляду і прийняття?
На підставі чого гальмується процес внесення Конвенції на розгляд Верховної Ради України та її ратифікація?
Коли текст Конвенції буде поданий на розгляд?

Просимо надати відповідь на запит у передбачений законодавством 5-ти денний строк на адресу: поштова адреса організації.

Якщо Мінприроди не володіє запитуваною вище інформацією, просимо у відповідності до ч.3 ст.22 Закону України „Про доступ до публічної інформації” направити запит за належністю розпоряднику в частині інформації, якою Мінприроди не володіє.


З повагою, Виконавець:ПІБ

Керівник (посада в організації), контактний телефон

ПІБ

Offline
Форум МОО "Кинология" » МОО Кинология » Вопросы и ответы » О законах и поправках ... (... которые противоречат здравому смыслу)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Обновленные темы :
Тема:Азартные игры
(Onosayn)
Тема:Ножі для плотера
(valeriiav)
Тема:Вражений професіоналізмом...
(Ivan_i)
Тема:Чи варто їхати в Губківсь...
(Ivan_i)
Тема:Не знаєте що подивитися в...
(Ivan_i)
Тема:Чи варто їхати в памятку ...
(Ivan_i)
Тема:Чи варто їхати в музей “Т...
(Ivan_i)
Тема:Найкращі агенства нерухом...
(Ivan_i)
Тема:А хтось вже тут замовляв ...
(Ivan_i)
Если ссылка вызывает сомнения - воспользуйтесь формой он-лайн проверки !          Анализ страниц сайта

МОО "Кинология" © 2008-2024